To nas wyróżnia

  • Znajomość tematu w praktyce w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa oraz w postępowaniach przed trybunałami świeckimi. Na koncie kancelarii są dziesiątki zredagowanych skarg powodowych, pozwów, pism prawnych. Każda sprawa jest inna, dlatego nie działamy automatycznie. Mądrze dobieramy słowa bo od prawdy jasno przedstawionej przez w piśmie często zależy los naszych klientów.
  • Umiejętność trzeźwej i krytycznej oceny szanse na powodzenie sprawy na podstawie zebranych informacji, znajomości kodeksów prawnych i doświadczeniu poprzednich realizowanych zleceń.
  • Umiemy słuchać i mamy czas dla klienta, który być może czuje się zagubiony wobec czekającej go sądowej batalii lub zmagań z urzędem. Poznaliśmy już wiele takich osób i wiemy jak ważny jest psychiczny komfort w tak trudnym momencie.
  • Jesteśmy z Tobą od początku do końca nie tylko tworząc kluczowe pismo, ale także pomagając zredagować wszystkie inne dokumenty, jakie napotkasz na swojej drodze w trakcie dalszego postępowania.
  • Nie lekceważymy żadnej sprawy jako błahej, nieopłacalnej. Nie ma z góry przegranych spraw – czasem zbyt szybko traci się nadzieję.
facebook.com linkedin.com twitter.com

Ostatnie wpisy

Przyczyny nieważności węzła
Kodeks Prawa Kanonicznego wskazuje trzy rodzaje okoliczności, które mogą spowodować nieważność małżeństwa: Przeszkody zrywające –
Proces skrócony
Formuła tzw. processus brevior coram Episcopo wprowadzona przez papieża Franciszek w Liście Apostolskim Mitis iudex
Rola adwokata kościelnego
Chociaż obecność adwokata kościelnego nie jest konieczna dla ważności procesu, jest pożyteczna dla jego przebiegu,
Sądy kościelne w Polsce
Aby zainicjować proces kanoniczny przed trybunałem kościelnym, należy prawidłowo wybrać tzw. właściwość miejsca. Proces można
Kancelaria Kanoniczna i Biuro Prawne Jak działamy w procesie kanonicznym?
Procedura kanoniczna Konsultacja wstępna (bezpośrednio lub zdalnie) – pozwala zarysować podstawę prawną sporu i ocenić
Opinie
„Jestem wdzięczna i bardzo zadowolona ze współpracy. Potrzebowałam pomocy w sprawie stworzenia pisma do Sądu
Witamy na stronie Kancelarii Kanonicznej i Biura Prawnego Sylwii Mazurczak
Kancelaria świadczy pomoc prawną na rzecz klientów w kraju i poza granicami. Dzięki środkom komunikacji